KONST / Litografier / Litografier 11743339
nr 1174 3339
Bengt Kristenson
(f. 1920), Sverige
Litografier, 5 st. I mapp. Signerad, numrerad 29/50, daterade 1963, bladets mått: 48x65 cm
Bengt Kristenson, svensk tecknare och målare född 1920.
måndag 9 april 2018
kl 20:36:38
Bengt Kristenson
Läs mer om Bengt Kristenson